W Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu wyrastają przyszli mistrzowie.

SUKCES WALIMSKICH BLIŹNIAKÓW Dominik Firlej , uczeń klasy VII, 18.V brał udział w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piaszczyskach k. Wieruszowa. Zajął tam 8 miejsce i, pomimo upadku na podjeździe, zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Natalia Firlej uczennica klasy VII 18.V uczestniczyła w finale turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS Dolnego Śląska w Księginicach k.… czytaj więcej W Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu wyrastają przyszli mistrzowie.

English is cool!

29 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu odbył się konkurs języka angielskiego. Oceniana była poprawność wypowiedzi, płynność czytania w języku angielskim oraz znajomość podstawowych słów i zwrotów. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas II – IV. Jury w składzie: Greta Piasecka – Gajdzis, Aleksandra Wójcik oraz Magdalena Ciołkowska wyłoniło… czytaj więcej English is cool!

Mamy Mistrza!

3 marca, na hali sportowej w Lubaniu odbyły się finały Mistrzostw Dolnego Śląska w boksie. Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu – Gracjan Ziniewicz, reprezentujący team Kaczor Boks z Wałbrzycha, odniósł wielki sukces zostając mistrzem województwa w swojej kategorii, tzn. w kategorii kadetów do 63 kg. W finałowej walce jednogłośnie wygrał na punkty. W pozostałych… czytaj więcej Mamy Mistrza!

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W dniu 25 marca odbył się w Szkole Podstawowej w Jugowicach XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, który od lat koordynuje p. Wioletta Błotnicka. Wzięli w nim udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Walimia, Jedliny Zdrój i Głuszycy. W zmaganiach konkursowych należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych, poprawnej polszczyzny, a także sprawnością grafomotoryczną. Najlepszymi z najlepszych okazali… czytaj więcej XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Wałbrzyskie Ścieżki Architektury

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu uczestniczyli w ciekawym projekcie pt. Wałbrzyskie Ścieżki Architektury. Projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowany był pod kierunkiem pracowników Zamku Książ w Wałbrzychu.  Do uczestnictwa w tym ciekawym przedsięwzięciu zaprosiła nas pani Anna Motyka – przewodnik sudecki z terenu Walimia. W projekcie udział wzięła… czytaj więcej Wałbrzyskie Ścieżki Architektury