Urszula Chrzanowska

Gmina Walim położona  w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami,  lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic oprócz wielu atrakcji turystycznych, min. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody oraz pamięci, urokliwe kościoły i stare cmentarz, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Nasza Gmina pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową. W swojej twórczości wykorzystując różnorodne materiały, niejednokrotnie wplatają elementy tradycyjne oraz  nowatorskie. Zapraszamy do zapoznania kolejnego naszego gminnego twórcy-wytwórcy oraz kilku jego prac.  

Urszula Chrzanowska  wykonuje aniołki oraz różnorodne figury z tzw. masy, a także zajmuje się decoupagem, ponieważ uwielbia otaczać się pięknymi rzeczami. Jej ulubioną techniką, którą z pasja uprawia od ok.  20 lat, jest wykonywanie aniołków z masy solnej. Każda figurka jest inna, a przy jej realizacji p. Ula wkłada całe swoje serce. Uwielbia aniołki, gdyż jak sama twierdzi są to “dobre duchy”. Swoją niezwykłą duszę artystyczną ukazuje również w decoupageu. Zainspirowana tą metodą zdobniczą, początkowo próbowała swych sił ozdabiając pudełka po butach, dziś wykorzystując profesjonalne narzędzia  wykonuje bardzo ambitne projekty.

1 5 7 6 10 9 8 4 3 2

11