Malwina Myślińska

Gmina Walim położona  w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami,  lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic oprócz wielu atrakcji turystycznych, min. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody oraz pamięci, urokliwe kościoły i stare cmentarz, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Nasza Gmina pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową. W swojej twórczości wykorzystując różnorodne materiały, niejednokrotnie wplatają elementy tradycyjne oraz  nowatorskie. Zapraszamy do zapoznania kolejnego naszego gminnego twórcy-wytwórcy oraz kilku jego prac.  

Malwina Myślińska gotowanie ma we krwi – od najmłodszych lat poznawała tajniki kuchni i przyglądała się jak wygląda codzienna praca w restauracji Zajazdu Hubert. Uwielbia piec ciasta – rodzinna tradycja zobowiązuje – piekarzem i cukiernikiem był jej dziadek i jest jej ojciec. Jej specjalnością są owocowe tarty.
Jej pasją jest odkrywanie dawnych zapomnianych przepisów kuchni polskiej i pokazywanie, że dziś sprawdzają się równie dobrze, jak w czasach gdy je wymyślano.  Stawia na popularyzację i promocję domowego przetwórstwa oraz tradycji wytwarzania regionalnych przysmaków według zachowanych receptur sprzed pokoleń.
W czasach gdy przygotowanie i przechowanie żywności bez elektryczności wydaje się niemożliwe, gdy posiłki przygotowuje się w pośpiechu, albo co gorsza kupuje gotowe przetworzone dania namawia do zatrzymania się na chwilę i wspólnego, rodzinnego… gotowania. 

9 - ; f

h

SONY DSC

p