Walimiacy w Finałach!

W minionym tygodniu odbyły się eliminacje do Międzyszkolnych Mistrzostw Dolnego Śląska w Kartingu Halowym. Młodziki w składzie: Mieszko Matuszyk (Junior),Krzysztof Kołodziej (Junior), Zuzanna Zając (Junior), Damian Tyka (Junior), Miłosz Matuszyk (Senior), Cezary Sołtys (Senior) i Przemysław Górny (Senior), zakwalifikowali się do finału!

W klasie Junior, najszybszy z Walimiaków był Mieszko trenowany przez swojego starszego brata. ,,Dzięki poradom mojego brata, udawało mi się poprawiać czasy z okrążenia na okrążenie. Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Czekam na finały.

To będzie fajna walka między mną a Krzyskiem.” – Powiedział Mieszko. Ze stratą 0,023 do wyżej wspomnianego, uplasował się Krzysztof Kołodziej: „Zaledwie mrugnięcie oka, zabrakło by wyprzedzić Mieszka. Ale może w finałach się uda” – wspomniał Krzyś, Tuż za nimi ze stratą 0,567 Damian Tyka, który również wykazał się szybkością i powtarzalnością, co w tym sporcie jest najważniejsze. Trójka ta ma szanse na podium w finale, który odbędzie się dziś. Mała Zuzia była nieco wolniejsza, lecz nie najsłabsza, co jest dobrym rezultatem jak na jedyną dziewczynkę w zawodach.

Dobrze przygotowani Juniorzy będą dziś ciężko pracować by uzyskać jak najlepsze Lokaty, reprezentując Publiczną Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Walimiu. W klasie Senior, najlepszym tempem z Walimiaków wykazał się Miłosz. Cezary ze stratą 0,790 uplasował się tuż za Miłoszem: ,,To była ciężka walka o to by uzyskać jak najlepsze tępo. Mała ilość treningów nie pozwoliła uzyskać pierwszego miejsca. Mam nadzieje na poprawę swojego rezultatu w finałach, gdyż planuje się do nich ostro przygotować.” – Powiedział Miłosz Matuszyk. Za chłopakami ze stratą 1,237, linie mety przekroczył Przemek: ,,Brak treningów, brak wjeżdżania, brak zapoznania się z nawierzchnią, nie pozwoliły na uzyskanie lepszego wyniku. I tak jestem zadowolony ze swojego debiutanckiego startu na tym torze. Niestety chłopaki, są lżejsi, co znacznie ułatwia im sprawę, ale nie oznacza to, że się poddaje. Będę walczył do końca by dorównać kolegom” – Wypowiedział się Przemek. Michał Matuszyk oraz Waldemar Kołodziej, byli bardzo zadowoleni z jazdy swoich podopiecznych jak i całej ekipy. Dobre wskazówki doświadczonego kierowcy wyścigowego Michała, pozwoliły na poprawę czasów podczas wczorajszych treningów. ,,Myślę, że chłopcy są dobrze przygotowani na dzisiejsze finały. To będzie ostra walka o jak najlepsze miejsca. Mieszko i Krzysiek, są w stanie zdominować klasę Junior.

Miłosz ze swoją płynną jazdą, z której jestem bardzo zadowolony, jest w stanie wejść na podium w klasie Senior. Czekamy na rozwój sytuacji podczas finału” – Wypowiedział się Michał Matuszyk, trener i szef zespołu wyścigowego MMM MATUSZYK RACING TEAM. Finały odbędą się dziś o godzinie 15 na torze kartingowym M3 Racing w Świdnicy, przy ulicy Westerplatte.

Więcej informacji pod adresem:

https://www.m3racing.pl/wydarzenia/miedzyszkolne-mistrzostwa-dolnego-slaska-w-kartingu-halowym-2018/

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania i kibicowania!

 

z z z z z