Marianna Madziara

Gmina Walim położona  w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami,  lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic oprócz wielu atrakcji turystycznych, min. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody oraz pamięci, urokliwe kościoły i stare cmentarz, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Nasza Gmina pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową. W swojej twórczości wykorzystując różnorodne materiały, niejednokrotnie wplatają elementy tradycyjne oraz  nowatorskie. Zapraszamy do zapoznania kolejnego naszego gminnego twórcy-wytwórcy oraz kilku jego prac.  

Marianna Madziara jest rękodzielniczką wszechstronnie uzdolnioną, która swymi pracami obdarowuje wszystkich bliskich oraz znajomych. Całe jej dotychczasowe życie skupiało się wokół twórczości artystycznej  przy użyciu szydełka oraz haftu krzyżykowego. Pani Marianna jest osobą niezwykle twórczą oraz otwartą na różnorodne, często współczesne techniki, których podejmuje się przy wykonywaniu swoich prac.

4 5 a z c 3 1 v x