Renata Michalska

Gmina Walim położona  w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami,  lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic oprócz wielu atrakcji turystycznych, min. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody oraz pamięci, urokliwe kościoły i stare cmentarz, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Nasza Gmina pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową. W swojej twórczości wykorzystując różnorodne materiały, niejednokrotnie wplatają elementy tradycyjne oraz  nowatorskie. Zapraszamy do zapoznania kolejnego naszego gminnego twórcy-wytwórcy oraz kilku jego prac.  

Pani Renata jest rękodzielnikiem, który z pasją, precyzją i pełnym zaangażowaniem wykonuje biżuterię metodą “wełny czesankowej”. Ma niezwykłą duszę artystyczną, którą przejawia w swoich pracach wykonywanych różnorodnymi technikami. Oprócz wełny czesankowej, zajmuje się min.: sutaszem, wyszywaniem, haftowaniem, renowacją mebli.

p u h o e r t y i